Senior Buyer

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Gestionarea ciclului de aprovizionare cu materii prime, ambalaje, auxiliare, produse finite
2. Gestionarea nomenclatorului de produse si invatarea tuturor caracteristicilor tehnice si comerciale ale acestora, raspunzand de listarea de produse, modificarea standardelor de calitate etc
3. Analiza evolutiei stocurilor si corelarea acestora cu estimarile de vanzari pentru perioadele urmatoare in vederea propunerii de comenzi
4. Emiterea comenzilor catre furnizori si urmarirea acestora prin planificarea circuitului de aprovizionare avand in vedere documentele necesare, asigurarile, platile, serviciile conexe etc.
5. Gestionarea transportului acolo unde este cazul conform nevoilor companiei
6. Verificarea facturilor privind preturile si termenele de plata negociate anterior
7. Analiza regulate a evolutiei stocurilor
8.Obtinerea autorizatiilor si certificatelor necesare comercializarii produselor privind perfectionarea pasiva, vamuirea la domiciliu etc
9.Realizarea indicatorilor de performanta

CERINTE

1. Excelente abilitati de comunicare
2. Excelente abilitati de negociere
3. Cunostinte avansate Excel
4. Studii superioare tehnice sau economice
5. Experienta pe un post similar minim 5 ani
6. Limba engleza nivel avansat scris/ vorbit

BENEFICII OFERITE

1. Salarizare deosebita
2. Bonuri de masa
3. Bonusuri
4. Abonament professional de sanatate la centrul “Regina Maria”

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!