SENIOR ACOUNTANT

SC Onix Residence SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

PROFILUL CANDIDATULUI

Atentie la detalii si capacitatea de a gestiona sarcini multiple si complexe; minte structurata;
Capacitatea de a prioritiza;
Receptivitate la solicitarile profesionale (capacitate de mobilizare personala pentru finalizarea intr-un timp cat mai operativ a sarcinilor ce-i revin);
Abilitati de coordonare, planificare si organizare;
Flexibilitate in gandire;
Responsabilitati:

Independent sau sub supervizarea conducatorului departamentului se va ocupa de:

· Imbunatatirea organizarii contabilitatii societatii in conformitate cu dispozitiile legale si efectuarea la timp a inregistrarilor si raportarilor fiscal-contabile;

· Intocmeste/verifica/depune-in functie de necesitate- declaratiile periodice (lunare/trimestriale/semestriale/anuale) solicitate de autoritatile fiscale centrale sau locale;

· Participa sau reprezinta societatea la controalele desfasurate de institutiile cu atributii in domeniul financiar contabil, la desfasurarea auditului intern sau extern al societatii;

· Stabileste/urmareste modul de alocare si introducere a documentelor în softul de contabilitate (facturi, bancă, casă, deconturi, etc), pe centre de costuri, categoriile de cheltuieli conform procedurilor interne si prevederilor legale;

· Asigura controlul financiar intern: verifica existenta setului complet de documente justificative aferente intrarilor (contracte, aprobari), existenta aprobarilor impuse de procedurile interne sau legale, incadrarea achizitiilor in limitele contractelor comerciale din toate punctele de vedere (cantitate, pret, termene de livrare, termene de facturare, conformitatea produselor, etc); Infiinteaza gestiunile implicate de proiecte, asigura acuratetea inregistrarilor si verifica periodic existent si integritatea bunurilor aflate in patrimonial companiei; Informeaza conducerea departamentului sau a companiei despre disfunctionalitatile descoperite;

· Calcul salarizare;

· Pregateste/verifica periodic rapoartele de management/analizele financiare solicitate de conducerea departamentului si a societatii

· Asigura documentele solicitate si-daca este cazul- menține relației cu bancile, societatile de leasing, administratia finanicara si locala si alte terțe parti;

CERINTE

CERINTE

Absolvent de studii superioare in domeniul economic;
Certificare de expert contabil (CECCAR este un plus);
Experienta de munca in contabilitate, preferabil intr-o companie care ofera servicii de contabilitate – minim 2 ani;
Abilitati excelente de utilizare a computerului; (Pachetul MS Office)
RAS si IFRS constituie avantaj
Limba engleza (nivel mediu)
Cunostinte de gestiune;
Cunostinte de operare soft-uri contabile: Saga si/sau Wizcount;

Morad Group, înfiinţat în anul 1990, reprezintă un grup de organizaţii independente care se susțin reciproc, formând o forță semnificativă în domeniile în care îşi desfăşoară activitatea.
Grupul a intrat pe piaţă cu renumitul brand Mandy Foods, extinzând apoi în timp activitățile companiilor private din cadrul său către patru noi zone strategice: dezvoltare imobiliară, construcții, industria hotelieră şi industria alimentară.
Astfel, pe lângă Mandy Foods International, au luat naștere nume de marcă: Soho (cu proiectul Onix Residence – cel mai mare proiect rezidențial, aflat în curs de desfăşurare, ce include construirea a peste 400 de apartamente în Bucureşti), Stein (SaphirStein Residence) şi nu în ultimul rând Phoenicia Comfort Hotel, confirmând treptat dorinţa şi puterea grupului de a urmări o traiectorie ascendentă către o dezvoltare durabilă.