Senior Accountant - Key User SAP

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordinating implementation of SAP in the Company for financial and accounting modules
- Will be the interface of Financial department with Project Manage for SAP implementation
- Will participate at the analyzes of current accounting and financial flows and will propose changes of flows according with SAP requirments
- Will participate at the fulfillment of Scope of Work for SAP implementation
- Will help finance department in migration and testing of SAP data
- After implementation of SAP will be Key User SAP from financial department

CERINTE

- Minimum 2 years experience in a position of Senior Accountant preferable in a retail company
- Previous position of Key User SAP in Finance Department
- Solid knowledge of accounting standard
- Advanced level of English
- Advanced level of Excel

BENEFICII OFERITE

- Attractive salary package
- Pleasant working environment
- Opportunities for professional development

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro