Sef Serciviu Economic

Universitatea Titu Maiorescu

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

• Organizează și coordonează activitatea financiar-contabilă a Universității;
• Asigură elaborarea bugetelor de venituri si cheltuieli pe tipuri de activități / proiecte.
• Organizează și conduce lucrările privind întocmirea bilanțului contabil;
• Înregistrarea obligațiilor fiscale și transmiterea declarațiilor către autoritățile fiscale în termenele legale;
• Reprezintă Universitatea în timpul auditului financiar și a controalelor fiscale;
• Îndeplinește orice alte atribuții din domeniul său de activitate stabilite de Consiliul de Administrație.

CERINTE

• Studii superioare în domeniul economic;
• Expert contabil – membru CECAR;
• Experiență minim 3 ani într-o poziție de management financiar-contabil, supervizare contabilă și/sau coordonare departament financiar contabil;
• Cunoștințe temeinice de legislație specifică domeniului financiar - contabil;
• Bune abilități de operare pe calculator în programe dedicate: Windows, Ms. Office, Internet;
• Abilităţi de comunicare și relaţionare, seriozitate, personalitate dinamică;
• Integritate morală şi etică profesională;
• Constituie avantaj experiența în domeniul contabilității organizațiilor non-profit

BENEFICII OFERITE

• Un mediu de lucru profesionist într-o instituție modernă și orientată spre performanță în educație;
• Posibilități de dezvoltare personală și de carieră în domeniu;
• Mediu de lucru care permite dezvoltarea profesională;
• Recompense specifice nivelului de performanță individuală.

Universitatea Titu Maiorescu a dobândit personalitate juridică la 20 septembrie 1990, ca instituţie de învăţământ superior particular, non-profit şi a devenit persoană juridică de drept privat şi de utilitate publică, parte a Sistemului Naţional de Învăţământ, prin Legea nr. 239, din 23 aprilie 2002, publicată în Monitorul Oficial nr. 291, din 30 aprilie 2002.