SEF SECTIE PRODUCTIE - INDUSTRIALA ALIMENTARA

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aceasta reprezinta posbilitatea de a va dezvolta competentele profesionale in cadrul unei companii de productie de renume din industria alimentara.
Ca SEF SECTIE PRODUCTIE, veti avea ca responsabilitati:

* Organizarea procesului de productie urmarind corelarea intre volumul activitatii de realizat si personalul existent;
* Urmarirea bunei desfasurari a procesului tehnologic pe toate fazele de fabricatie, incepand cu pregatirea si dozarea materiei prime (respectarea retetelor de fabricatie), respectarea regimului de functionare a utilajelor, pana la livrarea produselor finite;
* Urmarirea realizarii planului de productie in timp si la calitatea ceruta de standardele companiei;
* Urmarirea si asigurarea desfasurarii procesului tehnologic, incadrarea in consumurile specifice, verificand si incheind rapoartele de productie;
* Analizarea cauzelor si propunerea de solutii pentru remedierea problemelor aparute in procesul de productie;
* Controlarea respectarii normelor igienico-sanitare in procesul tehnologic, la depozitarea materiilor prime si materialelor, produselor finite;
* Efectuarea instructajului periodic de protectie a muncii, PSI cu personalul din subordine si verificarea instructajului efectuat la ceilalti salariati, pe echipe;
* Responsabil de atingerea obiectivelor stabilite pentru zona aflata in subordine.

CERINTE

Candidatul trebuie sa intruneasca minim urmatoarele cerinte:

* Studii superioare - constituie avantaj studiile de industrie alimentara;
* Minim 5 ani experienta in domeniul productiei, din care 3 ani experienta pe o pozitie similara;
* Excelente abilitati de planificare si organizare;
* Foarte bune abilitati de comunicare si conducere;
* Cunostinte foarte bune aplicatii MS Office;
* Cunostinte avansate de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru ofera oportunitatea de a lucra cu unul din cei mai importanti jucatori din piata din segmentul FMCG.
Other notes
Eşti interesat de acest loc de muncă? Te rugăm să completezi formularul de contact sau să ne trimiţi CV-ul tău, atât în limba engleză cât şi în limba română, cu numărul de referinţă scris la subiectul email-ului de aplicaţie.
Dacă ai avut deja un interviu la Grafton, te rugăm să contactezi consultantul tău direct pe email.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.