Sef sectie montaj probe

TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conduce activitatea sectiei, asigurând condiţiile implementării strategiei companiei pe termen mediu şi realizarea planurilor/programelor de producţie şi a planurilor tehnice de proiectare, respectând termenele şi nivelul de calitate;
Asigurǎ realizarea şi omologarea execuţiei de produse/servicii TMB, în conformitate cu documentaţia tehnicǎ de execuţie produs/serviciu, la nivelul de calitate cerut şi în cantitatea şi la termenele programate;
Dimensionarea si organizarea operativa a capacitatilor de productie;
Programarea si repartizarea pe schimburi de lucru a volumului si sortimentului de productie la nivelul saptamanii;
Solicitarea imbunatatirii/modificarii documentatiei tehnologice de executie/reparatie produs;
Monitorizarea si controlul proceselor/activitatilor si a evolutiei executiei produselor in interiorul sectiei;
Solicitarea de prioritizare a executiei produselor catre/pentru sectiile colaboratoare (cand este cazul);
Colaborarea la asigurarea mijloacelor necesare realizǎrii comenzilor interne de fabricatie/reparatie;
Asigurarea efectuǎrii înregistrǎrilor de trasabilitate a execuţiei comenzilor de producţie şi de raportare a stadiului de realizare comenzi.

CERINTE

Studii superioare in domeniul tehnic - Facultatea de Inginerie aerospatiala – Sisteme de propulsie;
Minim 7 ani experienta in domeniu;
Engleza avansat;
Microsoft Office: Word, Excel, SAP
Abilitati de organizare, planificare si comunicare;
Rigurozitate si atentie la detalii;
Orientare catre rezultate si respectarea termenelor;
Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa;
Asigurare medicala - clinica privata;
Tichete de vacanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.