Sef Santier Montaj Industrial

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in IMSAT, Divizia de Lucrari Complexe, pe santiere specifice in tara si strainatate ( UE, Africa, Rusia & tari ex Sovietice), se subordoneaza Directorului Diviziei de lucrari complexe si are 20-150 persoane in subordine (sefi de echipa, supervizori, ingineri)

Responsabilitati:
- Conduce activitatea de constructii montaj in santiere/ proiecte „la Cheie” in fabrici de ciment, in combinate siderurgice, combinate metalurgice, fabrici de materiale de constructie, statii de tratare ape;
- Asigura si raspunde de realizarea conditiilor tehnice si de calitate impuse de proiecte
- Asigura si raspunde de realizarea si respectarea normelor de Sanatate, Securitate si Igiena muncii pe tot parcursul derularii proiectelor
- Asigura si raspunde de interfata cu reprezentantii Clientului pentru care se realizeaza proiectul
- Raspunde de respectarea graficelor proiectelor de executie si de confirmarea, din partea Clientului, a situatiilor de lucrari / stadii fizice.
- Raspunde de reprezentarea companiei in fata tuturor Clientilor cu care ajunge sa relationeze.

CERINTE

Studii tehnice: Facultatea de Instalatii pentru Constructii, Facultatea de Utilaj Tehnologic, Facultatea de Tehnologia Sudarii, Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, alte
Experienta: minim 10 ani in conducerea unor santiere/proiecte „la Cheie” ( civile, mecanice, electrice & instrumentatie, etape de Commissioning si Acceptare Provizorie), conducerea unor echipe de minim 50 oameni pentru montaj de structuri metalice, echipamente dinamice si statice, tubulaturi
Cunostinte PC: Office, Outlook, MS Project, ACAD, Power Point
Buna cunoastere a normelor de Securitate, Sanatate si Igiena Muncii.
Limbi straine: engleza avansat, cunoasterea limbii franceze si/sau limbii ruse constituie avantaj
Autonomie in realizarea sarcinilor incredintate
Capacitate de analiză şi sinteză bună, capacitate de a întocmi planuri şi programe, de a organiza, coordona şi controla activitati ce se desfăşoara sub stres
Capacitate foarte buna de înţelegere a datelor tehnice cat si a cerintelor de calitate a proiectelor
Abilităţi de comunicare excelente.
Atenţie şi viteză de reacţie foarte bune, perspicacitate, conştiinciozitate.
Spirit de iniţiativă excelent – capacitate mare de a iniţia acţiunii proprii.
Stăpânire adecvată a procesului decizional.
Disponibilitate pentru efort prelungit
Disponibilitate deplasari in tara si strainatate

BENEFICII OFERITE

Se ofera un salariu atractiv, un mediu de lucru profesionist, posibilitati de dezvoltare a carierei, expunere internationala

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale