Sef punct lucru santier/ Supervizor executie montaj industrial

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in IMSAT, Divizia de Lucrari Complexe, pe santiere specifice in tara si strainatate ( UE, Africa, Rusia & tari ex Sovietice), se subordoneaza Sefului de Santier si are 10-50 persoane in subordine (echipe de muncitori conduse de sefi de echipa)

Responsabilitati:
- Organizeaza si conduce activitatea de executie a echipelor de muncitori alocate in cadrul proiectelor de constructii montaj, in santiere specifice, in fabrici de ciment, in combinate siderurgice, combinate metalurgice, fabrici de materiale de constructie, statii de tratare ape;
- Raspunde de performantele impuse prin documentatia de executie a proiectelor alocate din punct de vedere tehnic si calitativ
- Asigura si raspunde de realizarea si respectarea normelor de Sanatate, Securitate si Igiena muncii pe tot parcursul derularii proiectelor
- Raspunde de respectarea graficelor proiectelor de executie si participa la confirmarea situatiilor de lucrari / stadii fizice executate, in fata Clientului final, impreuna cu seful ierarhic.
- Raspunde de modul de utilizare si de integritatea patrimoniului / dotarii cu scule si dispozitive de lucru necesare executarii lucrarilor;
- Raspunde de reprezentarea companiei in fata tuturor Clientilor cu care ajunge sa relationeze.

Se ofera un salariu atractiv, un mediu de lucru profesionist, posibilitati de dezvoltare a carierei, expunere internationala

CERINTE

Studii tehnice: Facultatea de Instalatii pentru Constructii, Facultatea de Utilaj Tehnologic, Facultatea de Tehnologia Sudarii, Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, alte
Experienta: minim 10 ani in conducerea unor echipe cu minim 20 oameni pentru montaj de structuri metalice, echipamente dinamice si statice, tubulaturi
Cunostinte PC: Office / Word, Excel si Internet
Sa cunoasca normele de Securitate, Sanatate si Igiena Muncii.
Limbi straine: engleza avansat, cunoasterea limbii franceze si/sau limbii ruse constituie avantaj
Autonomie in realizarea sarcinilor incredintate
Abilitati de analiza si sinteza
Excelente abilitati de comunicare
Atentie la detalii, perspicacitate, constiinciozitate, initiativa si capacitatea de a lua decizii
Disponibilitate pentru efort prelungit
Disponibilitate deplasari in tara si strainatate

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale