sef depozit

FIRST TEAM LOGISTIC

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIECTIVELE POSTULUI
 Gestioneaza marfurile intrate/iesite in/din depozit sau de la sediul clientilor societatii.

ATRIBUTII, SARCINI, LUCRARI SI RESPONSABILITATI:
1. Participă activ la operaţiunile de încărcare/descărcare a mărfii la/din depozit;
2. Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanţă între stocul fizic şi cel scriptic;
3. Emite avize de insotire pentru mărfurile livrate din depozit;
4. Transmite către superiorul ierarhic orice reclamaţie/incident privind livrarile de marfă;
5. Vegheaza la asigurarea integritatii marfurilor in procesul de incarcare-descarcare;
6. Coordoneaza activitatea salariatilor pe care ii are in subordine.
7. Coordoneaza dezinstalarea/ manipularea si transportul echipamentelor apartinand clientilor societatii.

Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
- Opereaza in stoc miscarile de marfa
- Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
- Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa

- Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei
- Respecta legislatia de gestiune a stocurilor

Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
- Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
- Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei
- Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie
- Verifica documentele vamale la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante
- Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
- Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
- Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor

Asigura miscarea stocurilor
- Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
- Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
- Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege
- Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata
- Urmareste completarea de catre clienti a documentelor fiscale conform legislatiei
- Listeaza documentele fiscale ce insotesc marfa si le transmite clientului
- Preda marfa catre client conform documentelor emise

Expediaza marfa catre clienti
- Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii
- Intocmeste necesarul de materiale folosite pentru expeditia marfii
- Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa

CERINTE

cunostinte MSOFFICE

BENEFICII OFERITE

se vor discuta la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Transport / Logistica / Naval