SEF DEPARTAMENT PRODUCTIE

NMC STIL DISTRIBUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

• asigura necesarul de materii prime si materiale prin negociere cu furnizorii ;
• proiectarea desenelor tehnice in AutoCAD si CorelDRAW
• executarea profilelor decorative din polistiren ;
• urmareste stocurile de materii prime si produse finite si asigura necesarul acestora;
• tine gestiunea utilajelor, uneltelor si a pieselor de schimb din cadrul departamentului de productie;
• asigura proiectarea comenzilor speciale si urmareste realizarea acestora conform standardelor si solicitarilor clientului;
• urmareste si asigura respectarea regimului tehnologic al fiecarei instalatii, a realizarii la termen si de buna calitate a lucrarilor de reparatii si revizii a instalatiilor si utilajelor;
• preia comenzi custom si calculeaza preturile conform programului IT aferent;
• realizeaza documentatia de ofertare a produselor si serviciilor(cataloage, pliante, fise cu descrieri, liste de preturi);
• acorda consultanta in perioada post-achizitionare in raport cu, caracteristicile produsului sau serviciului comercializat si nevoile clientului;

CERINTE

-inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
-capacitate de organizare si conducere a activitatii depozitului;
-capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
-corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
-cunostinte proiectare AutoCAD, CorelDRAW
-cunostinte proiectarea profilelor din polistiren
-cunostinte tehnice (electrica si automatizari)
-rezistenta la oboseala si solicitari efective
-usurinta in exprimarea ideilor;
-asumarea responsabilitatilor;
-capacitate de relationare interumana;
-adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare, la situatii de criza;
-echilibru emotional;
-organizare si planificare.
-abilitati de acordare si transmitere de informatii;
-abilitati de planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
-deprinderea de a lucra in echipa;

BENEFICII OFERITE

se discuta in cadrul interviului

SC NMC STIL DISTRIBUTION SRL este specializata in productia, importul si comercializarea materialelor pentru finisaj in constructii: tavane si baghete din polistiren, plinte universale din PVC si accesorii, tapet, autocolant, profile si praguri de trecere din AL-PVC, parchet, lambriu, elemente arhitectonice usoare, profile decorative etc.