Sef Departament Financiar - Contabilitate

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizează , indrumă , controlează şi răspunde de desfăşurarrea în mod eficient a activităţii financiar-contabile;
- Asigură şi verifică îndelinirea la termen a obligaţiilor societăţii faţă de bugetul statului şi terţi în conformitate cu dispoziţiile legale în vigoare;
- Supervizează implementarea procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informaţional;
- Supraveghează reconcilierea şi închiderea conturilor ;
- Asigură şi răspunde de elaborarea balanţei de verificare la termenele stabilite de legislaţia în vigoare;
- Efectuează analiza financiar contabilă pe bază de bilanţ, conform cerinţelor legale;
- Participă la susţinerea şi discutarea lucrărilor elaborate în cadrul serviciului;
- Răspunde de respectarea programului de muncă şi a disciplinei muncii în cadrul departamentului pe care îl coordonează.

CERINTE

- Minim 3 ani de experienţă într-o pozitie similara;
- Licenţiat al unei facultăţi economice;
- Cunoştinţe temeinice în ceea ce priveştre sistemul organizatoric şi financiar-contabil;
- Cunoştinţe solide ale legislatiei in vigoare;
- Cunoaşterea unui program de contabilitate/ERP;
- Cunoştinţe bune de limba engleza;
- Cunoaşterea foarte bună a pachetului de programe Microsoft Office;
- Atenţie concentrată;
- Bine organizat şi orientat în atingerea rezultatelor;
- Rezistentă fizică şi psihică, echilibru emoţional, autocontrol;
- Abilităţi de lucru în echipă.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.