SECRETARA RECEPTIE CLINICA

AIS PRODIMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Angajatul pe acest post va trebui sa gestioneze corespondenta electronica, apelurile telefonice si faxul,deconturi, comenzi, arhivare documente
-Desfasoara activitati de receptie si protocol cu specific medical respectiv:
-Stabileste programarile pentru serviciul de consultatie pacienti
- Programeaza pacienti care suna pentru consultatii la medicii de familie si specialisti, precum si pacientii prezenti in clinca care doresc sa-si faca programare pentru un consult de specialitate la un medic specialist sau familie

- Preluare analize de la laboratorul de analize care furnizeaza rezultatele si verificarea acestora ca sunt corespunzatoare numelui de pe plic cu cel de pe rezultatul analizei.

- Elibereaza rezultatele analizelor catre pacienti si informeaza pacientii perioada in care pot suna pentru ridicarea acestora.

- Efectueaza inregistrarile pe casa de marcat a tuturor incasarilor serviciilor medicale accesate de pacienti:consultatii,ecogragii,analize,injectii , etc.

- Pregatirea documentelor pacientilor in mod corespunzator pentru intrarea pacientilor la consultatie.

- Directionarea apelurilor telefonice corespunzator departamentelor solicitate de apelanti

- Trimite fax-uri , receptioneaza fax-uri si instiinteaza departamentele corespunzatoare carora se adreseaza ,efectueaza copii Xerox

- Tine evidenta incasarilor si predarea ZET-ului corespunzator incasarilor inregistrate

- Indruma si ofera pacientilor informatiile cu caracter medical solicitate.

CERINTE

Descrierea postului:
SECRETARA

-candidatul pentru acest post va fi o persoana organizata, sociabila, orientata catre client, cu bune abilitati de comunicare cu o buna prezenta de spirit
- inteligenta si spontaneitate, persoana ordonata, placuta, comunicativa, adaptabila;
- atentie concetrata si distributiva;
- seriozitate, punctualitate, corectitudine
- spirit de echipa;
- usurinta, claritate si coerenta in exprimare;
- comportament adecvat ( limbaj, verstimentatie, reguli de politete );
- cunostinte foarte bune de operare PC: Word, Excel, Outlook, Internet Explorer
- este de preferat pt candidat ca acesta sa aibe domiciliul in Sector 5, programul de lucru fiind in ture, tura a II a incheindu-si programul la ora 22:00 clinica fiind situata in Soseaua Alexandriei nr. 144, Sector 5 la capatul tramvaiului 32 ( depoul Alexandriei)

BENEFICII OFERITE

Oferta , bonusurile si celelalte beneficii se vor discuta si stabili in cadrul interviului pe care candidatul il va sustine dupa ce va fi selectionat

AIS GRUP-AIS PRODIMPEX este o companie medical farmaceutica infiintata in anul 1991 ce reuneste un grup de firme ce activeaza in domeniu medical farmaceutic.
Obiectul de activitate al grupului de firme il reprezinta productia substante chimice ce intra in necesarul companiilor producatoare de medicamente.Un alt obiect de activitate il reprezinta distributia de medicamente in retelele de farmacii deja existente si vanzarea directa de medicamente in farmaciile proprii.Firma Ais ofera din 2004 prin compania sa AIS CLINIC servicii si analize medicale complete in : Endocrinologie,Hematologie,Oncologie,Oftalmologie,ORL,Neurologie,Obstretico-ginecologie,Pediatrie,Urologie,Medicina Interna,Ortopedia,Deramato-Venerologie,Psihiatrie,Boli nutritie si Diabet zaharat,Gastroentorologie,Cardiologie,Reumatologie,Balneofizioterapie,Medicina muncii,Medicina de familie