Office Assistant

Icon Advertising

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati / Realizari:
-Raspunde la telefon pe un ton amabil si face legaturile telefonice cu persoanele din interiorul firmei;
-Primeste persoanele in agentie, fie ca sunt clienti, furnizori sau vizitatori;
-Primirea, inregistrarea si repartizarea corespondentei in interiorul organizatiei;
-Redacteaza corespondenta firmei, intern si extern, cand ii este solicitat;
-Tine evidenta facturilor de la curieri, le confrunta cu trimiterile facute, verifica corectitudinea, le semneaza de primire si le preda mai departe;
-Inregistreaza si monitorieaza comenzile primite de la Client service catre departamentele interne de Creatie,DTP, Media si Productie.
-Inregistreaza cererile de cost si le monitorizeaza;
-Calculeaza si monitorizeaza durata lucrarii pe comanda si timpul de lucru al fiecaruia;
-Tine programul de trafic in agentie si introduce toate proiectele si lucrarile in tabel, astfel incat sa aiba mereu actualizat pe ce se lucreaza in agentie;
-Realizeaza rapoarte zilnice/saptamanale si le transmite mai departe.

CERINTE

Cerinte
- Rigurozitate in respectarea cu acuratete a termenelor limita si a sarcinilor;
- Cunostiinte avansate PC- Microsoft Office, in special Excel;
- Studii finalizate de licenta.
- Abilitati de organizare si prioritizare a activitatilor;
- Abilitati de lucru atat individual cat si in echipa;
- Seriozitate, punctualitate;
- Interesat/a de o colaborare pe termen lung.

Constituie un avantaj:
-Experienta de minim 6 luni pe o pozitie similara;
-Cunostiinte din domeniul Office/Back-Office/Traffic;
-Familiarizat/a cu termenii si notiunile specifice publicitatii.

ICON este o agenţie de publicitate/ comunicare full service independentă, eficientă şi creativă, prezentă în piaţă din 1998.
Oferim servicii integrate de comunicare: strategie de comunicare, creaţie, producţie/implementare, online, evenimente, promoţii, in-store.