Secretara

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsibilitati:
• Preluarea si redirectionarea apelurilor telefonice;
• Preluarea, tehnoredactarea, trimiterea si traducerea de e-mail-uri;
• Primirea/trimiterea, receptionarea si distribuirea corespondentei, faxurilor si coletelor postale;
• Coordonarea aranjamentelor pentru sedinte, asigurarea pregatirii materialelor adecvate, pentru buna desfasurare a acestor intalniri;
•Organizarea protocolului, administrarea corecta si la timp a protocolului sedintelor si intalnirilor;
• Achizitionarea produselor pentru protocol si a obiectelor de papetarie, conform aprobarii;
• Efectuarea de rezervari hoteluri, restaurant, bilete de tren sau avion, masini, organizarea de transferuri de la/catre aeroport;
• Efectuarea diverselor traduceri, atunci cand se solicita acest lucru;
• Mentinerea si actualizarea arhivei departamentului, asigurand accesul facil la documentatie;
• Pastrarea confidentialitatii informatiilor utilizate;
• Raspunde, in numele conducerii, corespondentei, problemelor si intrebarilor directe, conform indicatiilor primite;
• Programeaza intalniri si interviuri, conform solicitarilor.

CERINTE

Cerinte:
• Cunostinte minime de limba germana;
• Studii medii/superioare;
• Experienta profesionala corespunzatoare;
• Experienta in lucrul cu publicul;
• Abilitati de comunicare;
• Cunostinte foarte bune de operare calculator;
• Capacitatea de a lucra in echipa;
• Prezenta de spirit, infatisare placuta, ingrijita;
• Spirit organizatoric, abilitati de planificare si prioritizare;
• Rezistenta la stress;
• Initiativa proprie, discretie si tact;
Loialitate, punctualitate, seriozitate, atitudine pozitiva

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.