SECRETARA

SC SOCRATI SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

Organizeaza si administreaza agenda de lucru a Directorului General;
Gestioneaza si organizeaza fluxul de documente interne si externe catre / dinspre Directorul General;
Colecteaza date, situatii, prelucreaza datele, gestioneaza informatiile si raporteaza Directorului General si colaboratorilor implicati;
Organizeaza corespondenta (primeste, inregistreaza, distribuie, trimite prin e-mail sau prin posta/ curierat, arhiveaza corespondenta);
Tine evidenta registrului general de intrari/iesiri a documentelor in/din societate;
Receptioneaza si redirectioneaza apelurile telefonice / distribuie documentele primite;
Interactioneaza si mentine relatia cu furnizorii (utilitati, birotica, protocol, etc), clientii si colaboratorii interni si externi ai companiei;
Intocmeste rapoarte, prezentari, corespondenta de afaceri;
Traduce in/din limba engleza documente specifice managementului companiei sau documente de prezentare a firmei;
Se ocupa de activitatea de protocol, primirea vizitatorilor.

CERINTE

• Studii superioare/ medii ;
• Cunostinte avansate de operare PC si navigare pe internet (Word, Excel, Outlook, Internet);
• Buna cunoastere a limbii engleze (citit, scris, vorbit);
• Experienta profesionala: constituie un avantaj;
• Abilitati de organizare a activitatii, planificare, prioritizare;
• Inteligenta / gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza;
• Flexibilitate si capacitate de adaptare la schimbare;
• Capacitate de invatare si dezvoltare personala;
• Capacitate de a lucra independent, cat si in echipa;
• Bune abilitati de comunicare verbala;
• Atitudine pozitiva, energica si stare fizica buna.

BENEFICII OFERITE

Salariul propus 450euro

SOCRATI SRL este o companie romaneasca, avand ca obiect principal de activitate importul si distributia de materiale si produse abrazive / prelucrari mecanice. Cu o activitate de peste 25 de ani, societatea noastra administreaza in prezent un portofoliu bogat de clienti.
Furnizorii consacrati ai produselor noastre sunt din Italia, Anglia, Germania, Austria, Turcia, Cehia si altii.