Secretara

Centrul Medical Diasys S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-asigura suport administrativ tuturor activitatilor poiectului;
-asigura suport administrativ managerului de proiect si expertilor din echipa de implementare;
- elaboreaza minutele intalnirilor si asigura secretariatul acestora;
-colecteaza si transcrie corespondenta de orice tip, procese-verbale, adrese, rapoarte etc. si le evidentiaza in documente scrise sau in situatii informatice;
-selectioneaza si expediaza corespondenta;
-executa lucrari de birou de importanta limitata cum sunt: clasarea dosarelor, utilizarea de fotocopiatoare, scaner-e sau pastrarea si operarea in diverse registre de evidenta;
-furnizeaza informatii grupului tinta si altor persoane fizice sau juridice interesate in legatura cu activitatile proiectului;
-pregateste documentele proiectului in vederea arhivarii acestora;
-intocmeste diferite rapoarte si documente in functie de solicitari.

CERINTE

- studii superioare finalizate in unul din domeniile: economic, administrativ sau juridic;
-experienta in activitati administrative/de secretariat;
-experienta profesionala dovedita in cel putin un proiect finantat din fonduri europene (POSDRU) constituie un avantaj;
- persoana responsabila, dinamica si motivata, familiarizata cu procedurile de implementare a proiectelor finantate din fonduri europene (realizare achizitii, cereri de plata, cereri de rambursare, rapoarte de progres, acte aditionale, notificari);
- cunostinte de operare PC: MS Office – Word, Excel, PowerPoint, nivel avansat;
- cunostinte de limba engleza;
- seriozitate, orientarea spre rezultate si dorinta de perfectionare;
- abilitati foarte bune de comunicare, relationare, organizare si planificare, capacitate de analiza si sinteza; corectitudine, flexibilitate, perseverenta;
- capacitate de a redacta rapoarte clare;
- capacitate de a lucra organizat cu termenele limita;
- abilitati de comunicare interpersonala.
- disponibilitate pentru program prelungit si deplasari.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru tanar si motivant;
- posibilitatea dezvoltarii carierei.
Candidatii care corespund cerintelor si sunt interesati de acest job, pot trimite CV-ul la e-mail:e.forascu@cortech.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Companie ce activeaza in domeniul medical