Salus Media angajeaza redactor part-time

Salus Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

traducere si corectura texte

CERINTE

Cerinte:
- Absolvent sau student profil lingvistic (jurnalism, litere, etc)
- Cunosterea avansata a unei limbi straine: engleza sau italiana, care sa permita efectuarea de traduceri din limbile respective (medicina si estetica)
- Cunosterea limbii si gramaticii romane deoarece activitatea presupune: redactare, traducere si corectura texte
- Intocmirea si arhivarea electronica a datelor/materialelor ce tin de desfasurarea activitatii redactionale
- Asigurarea miscarii materialelor intre colaboratori de la receptionare pana la intrarea in tipar
- Prezenta la conferinte de presa ( cand este nevoie)
- Redactarea de interviuri ( cand este nevoie)
- Respectarea termenelor limita
- Gasirea de noi surse de informare pentru articole/materiale (oricum vor fi indicate site-uri din domeniul sanatate si medicina de unde se pot lua informatii)
- Nu este necesara experienta profesionala ci se doreste crestea in echipa, loialitate si respect.

BENEFICII OFERITE

- Program de lucru part time (4 h/zi ) de luni pana vineri. Programul poate fi gandit flexibil de comun acord in conditiile existentei unui alt job sau daca aplicantul este student (dimineata sau dupa amiaza; o saptamana cu o saptamana, etc);
- Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si calduros
- Posibilitatea de a invata lucruri noi
- Salariu net 750 lei
- Contract de munca
Asteptam CV-ul tau pe office@anuar-salus.ro sau ne puteti suna la 0726 102 939