Sales Support (suport tehnic licitatii si proiectare sisteme Audio Video)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma de distribuie si integrare echipamente AV (sisteme de videoconferinte, integrare si automatzare, securitate).

Descrierea postului:
Proiecteaza si integreaza solutii AV pentru segmentul business si education
Suport tehnic pentru echipa de vanzari, fundamentare propunere tehnica.
Executa vizite on site si culege informatii.
Construieste si argumenteaza raspunsurile tehnice la clarificari
Identifica si construieste propunerea tehnica pentru licitatii.
Programeaza si organizeaza echipamentele demo cu producatorii.
Pregateste, organizeaza si executa demo “on customer site”
Pregateste, organizeaza si executa demo “in the house”, sesiuni de training si demonstratii practice
Pastreaza si intretine legatura cu suportul tehnic al producatorilor din portofoliu
Organizeaza repararea echipamentelor in garantie cu producatorii acestora.
Se informeaza permanent cu producatorii din portofoliu despre noutati si stiri din industrie.
Asigura suport tehnic telefonic clientilor.
Executa sesiuni de training on site clientilor
Colaboreaza cu inginerii si tehnicienii pentru implementarea corespunzatoare a solutie tehnice

CERINTE

Cerinte generale:
Absolvent de studii superioare, preferabil domeniul tehnic (Politehnica, etc)
Experienta relevanta suport tehnic licitatii sau similar pentru domenii conexe : AV/IT/Telecom/security & safety, etc
Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte simultan
Capacitatea de organizare si gestionare a unui flux mare de informatii;
Persoana organizata, capabila sa se impuna, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine proactiva, orientare puternica spre rezultat si termene, abilitati de comunicare si decizionale;
Persoana cu bune abilitati de rezolvare a problemelor
Cunostiinte Autocad si Visio prezinta un avantaj
Limba engleza nivel avansat, scris/citit/vorbit
Cunostiinte operare PC nivel avansat: outlook, aplicatii office, aplicatii ERP (Charisma), etc
Analiză şi atenţie la detalii, rigurozitate, folosirea terminologiei de specialitate, imaginatie si creativitate tehnica, putere de concentrare
Responsabilitate, echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine, respect fata de clienti si colaboratori, preocupare pentru perfecţionarea pregătirii profesional.

BENEFICII OFERITE

Oferta :
Salariu corelat cu experienta.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.