Sales Representative Telecomunicatii IoT/M2M

M2M SMART SYSTEMS SRL.

Job expirat

RESPONSABILITATI

In acest moment derulam un program de extindere a echipei de vanzari in scopul cresterii prezentei pe piata, in special pe zona Bucuresti.
Pentru postul de Sales Representative B2B cautam o persoana care sa contribuie direct la cresterea prezentei pe piata si la promovarea produselor si solutiilor noastre, va efectua zilnic apeluri telefonice din baza de date -clienti existenti- si va cauta noi oportuntati in vederea stabilirii intalnirilor cu potentialii clienti, va avea saptamanal 5-10 intalniri in medie cu persoanele din conducerea firmelor. Raportare saptamanala direct pentru Directorul de Vanzari.

CERINTE

Candidatul ideal are experienta in vanzari directe B2B minim 2 ani, este orientat in aceasta directie, are abilitati de negociere, este dinamic, comunicativ, prezentabil, timbru vocal placut, punctual, serios, optimist. Persoanele potrivite in acest tip de vanzari sunt de obicei tineri, cu carcacter puternic, dinamici , dominanti, convingatori, impunatori.
– Cunostinte limba engleza
– Capacitate de rezolvare a problemelor, de organizare și de asimilare
– Inițiativă, orientare către soluții și rezultate, perseverență
– Bună comunicare cu superiorii, egalii și subordonații
– Cunostinte PC, Office
– Stabilirea si intreținerea relațiilor interpersonale
– permis auto,cat B(obligatoriu minim 6 luni vechime-fara incidente)

Avantaj:
– Experienta si contacte la companiile ISP din Romania (ex. RDS&RCS, Vodafone, Orange, Telekom etc.)
– Experienta in domeniul Telecomunicatii si/sau IT&C, Automatizari industriale.

BENEFICII OFERITE

– Activitatea se desfasoara home office si la clienti. Tinuta business obligatorie.
– Se ofera masina full time, combustibil, telefon, calculator, cursuri, logistica necesara etc.
– Contract de munca, salar fix + comisioane in functie de rezultate

Crezi ca ti se potriveste?
Aplica acum trimitand CV-ul tau pe adresa: norbert.egri@m2mserver.com

Our activities are based on the M2M (machine-to-machine) industry field, where we are serving with our technical skills and professional funds our Partners with data transmission solutions built by ourselves based on the systems of the mobile and internet operators.

Ever since its foundation, our company has been trying to add even more value to the sales field by – among others – developing our own hardware and software, and creating M2M-based data transmitting product families with the central communication and data collection of the M2M-server platform. With the help of this portfolio, we can offer all-inclusive and complete solutions for our Clients and prospective Partners with applications for the Security, Telemetry, Monitoring and Metering fields. Furthermore, complete GPS-based Tracking solutions are provided for our Partners.