SALES REPRESENTATIVE – cosmetice profesionale pentru saloane de coafura

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Atragerea de clienti noi si loializarea lor continua in scopul indeplinirii cifrelor lunare de plan si a imbunatatirii distributiei
- Responsabilitatea totala a incasarii valorilor facturilor emise in urma onorarii comenzilor
- Incasarea in termenele negociate/stabilite a facturilor emise ca urmare a unei comenzi
- Sustinerea activitatilor specifice de seminarizare a clientilor; organizarea de seminarii zonale si in salon cu ajutorul departamentului Marketing, precum si sustinerea periodica, cu forte proprii, de seminarii in salon
- Prezentarea in mod activ a programelor comerciale / marketing existente si sustinerea lor
- Conceperea, redactarea si expedierea lunara catre departamentul de marketing precum si in atentia superiorului ierarhic direct, de rapoarte despre piata si activitatea companiilor concurente
- Distributia si utilizarea eficienta a materialelor specifice: standuri, postere, placate, sales-foldere, brosuri, cataloage, etc.
- Contacte si incheierea de contracte cu scolile profesionale care au ca profil activitatea de coafura-frizerie in cadrul programului de sustinere a acestora si urmarirea respectarii clauzelor stabilite, dupa caz.
- Vizitarea cel putin o data pe luna a tuturor clientilor din zona sa de activitate
- Stabilirea de relatii interpersonale pozitive cu toti clientii.

CERINTE

- Experienta pe un post similar – minim 2-3 ani
- Excelenta abilitati de comunicare si relationare
- Orientare catre rezultat
- Permis conducere – cat. B.

BENEFICII OFERITE

-masina de serviciu
-laptop, tableta,telefon
-salariu fix+bonusuri+comision din vanzarile nete

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/