Sales Representative B2B

Artisan Ingredients SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea și vânzarea produselor clienților existenți sau clienților potențiali.
Construiește relații puternice în vederea vânzării produselor companiei și a creșterii gradului de satisfacție al clienților.
Realizarea obiectivelor de vânzări și atingerea targetului.
Administrarea eficientă a portofoliului de clienți.
Soluționarea eficientă a solicitărilor clienților.
Vizitează în mod regulat clienții existenți și potențiali din zona alocată pe baza unui program prestabilit.
Monitorizează piața din punct de vedere a concurenței, tendințe noi, cerințele clienților, noi canale de vânzare.

CERINTE

Candidatul ideal

Dacă ești comunicativ(ă), 100% implicat(ă), dinamic(ă) și motivat(ă) și ai experiență sau îți dorești să te dezvolți în domeniul vânzărilor B2B, atunci vrem să te cunoaștem!

Ne dorim persoane cu:
•Studii medii/superioare finalizate.
•Abilități excelente de comunicare și relaționare.
•Atitudine proactivă și orientată spre rezultate.
•Ambiție, flexibilitate și perseverență.
•Gândire creativă și abilități bune de prezentare.
•Integritate, respectarea promisiunilor, comportament etic în vânzări, asumarea responsabilităților, orientare către client.
•Pasiunea pentru calitate.
•Capacitate de lucru în echipă.
•Cunoștiințe operare PC: Windows, Microsoft Office.
•Cunoașterea limbii engleze (nivel mediu) constituie avantaj.
•Permis conducere categoria B.

Aplicați numai dacă aveți o puternică dorință de afirmare !!!!

BENEFICII OFERITE

•Toate instrumentele necesare desfășurării activității (mașină, telefon, laptop).
•Training specializat.
•Un mediu de lucru plăcut, dinamic și profesionist.
•Oportunități reale de promovare și dezvoltare personală.
•Venituri lunare (ce includ parte fixă și variabilă) consistente și proporționale cu efortul depus.

Artisan Ingredients este o companie cu capital românesc, unic importator în România pentru produsele companiilor CSM Bakery Solutions () și Polen Food (), fiind specializată în furnizarea de soluții și ingrediente premium pentru cofetărie, ciocolaterie, brutărie, patiserie, horeca, etc.