Sales&Marketing Specialist

SC Escape Group SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
• Intocmirea si urmarirea rapoartelor de vanzari pentru produselor alocate (echipamente de alpinsim si alte scule );
• Identificarea si propunerea unor masuri de corectie si optimizarea a stocurilor;
• Actualizarea preturilor pentru produsele alocate;
• Crearea ofertelor de pret, ofertelor speciale, promotiilor si prezentarea personalizata a acestora potentialilor clienti;
• Prospectare si administrarea bazei de date cu clientii existenti si viitori;
• Contactare si Stabilirea de intalniri cu client pentru a prezenta produsele din magazinul online.
• Prospectare si administrare relatiilor cu furnizori si producatori parteneri.
• Cautare de noi piete de desfacere.
• Propunerea actiunilor de promovare pentru produsele alocate;
• Controlul informatiilor publicate de catre utilizatori (in conformitate cu politica de utilizare a site-ului);
• Actualizarea informatiilor in cadrul portalului web - articole, stiri, proiecte;
• Implicarea in diferite proiecte in cadrul firmei: promovarea imaginii companiei, organizarea de evenimente, Intretinerea relatiilor cu firmele partenere;
• Gestionare social media - Facebook, Google+, LinkedIn, Twitter, Youtube promovare - Adwords, analiza trafic - Google Analytics; Google Sense
• Administrare CRM-ul
• Lansare de comenzi catre furnizorii externi si interni; Indeplinirea planului de vanzari si profit alocat; Mentinerea relatiei cu furnizorii externi si interni.
• Administrare magazin online

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta de minim 1 an pe un post similar;
- Disponibilitate la deplasari deplasari in Bucuresti ( prezentari produse)
- Cunostiinte avansate de operare PC (Office: Excel, Word, Power Point, Internet: Google Adwords, Adsense, Analitycs, Social Media: Facebook, Linkedin, Twitter, Youtube, Google Plus)
- Abilitati in comunicare, usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale, bun negociator;
- Atitudine pozitiva, orientare spre rezultate;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu-avansat ( Scris/Citit)
- Constituie un avantaj cursurile, calificarile si trainingurile in domeniile google adwords, marketing , comunicare online sau vanzari;

BENEFICII OFERITE

Telefon mobil

Echipa Escape este dinamică, cu abilităţi recunoscute în alpinism utilitar la nivel naţional şi internaţional, cu experienţă bogată şi diversificată în realizarea proiectelor ce presupun lucrul la înălţime, care necesită profesionalism, cunoştinţe bine fundamentate şi solide, atât în tehnici de alpinism, cât şi în construcţii.

Portofoliul nostru este unul valoros, în continuă creştere, format din succese remarcabile şi diversificate, în concordanţă cu oferta de servicii: rigging, decoruri, efect special zbor persoane, liftări echipamente, alpinism utilitar.

Suntem pasionaţi de înalţimi, adorăm să fim provocaţi să realizăm cele mai îndrazneţe proiecte, indiferent de constrângerile de spaţiu, altitudine, complexitate.

Am reuşit să strângem laolaltă specialişti de excepţie, profesionişti antrenaţi din pasiune, cărora le-am pus la dispoziţie echipamente de cea mai bună calitate, iar asta face ca serviciile oferite de echipa Escape să satisfacă cele mai înalte aspiraţii şi criterii de calitate.
Atenţia la detalii, abilitatea de a îşi desfăşura activitatea în cele mai inaccesibile condiţii, precum şi echipamentele de înaltă performanţă utilizate, transformă echipa Escape în cel mai bun partener la înaltime.

Suntem uniţi de pasiunea pentru realizarea celor mai spectaculoase şi profesioniste proiecte, de punere în scenă a celor mai fantastice efecte speciale, de realizare a decorurilor menite să impresioneze şi să magnetizeze masele.

Ne dezvoltăm în permanenţă abilităţile şi capacităţile prin pregătire şi perfecţionare profesională continuă şi prin îmbogăţirea echipei cu noi membri, profesionişti pe care îi invităm să facă parte din lumea fantastică a alpinismului utilitar, în care limita este doar cerul.