Sales Manager

HOLDMANN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
implementarea strategiei de promovare si vanzari cu rezultate in termeni de
profitabilitate (organizare, forecast, bugetare, promovare, recuperare creante,
consultanta pre/post-vanzare etc)
negocierea si incheierea parteneriatelor cu clientii B2B : arhitecti, firme de
amenajari interioare, instalatii, constructii, designeri, clienti finali (firme) etc
gestionarea portofoliului de clienti pe principiul calitatii serviciilor oferite
dezvoltarea de business;
derularea de analize periodice ale pietei (concurenti, furnizori, clienti, produse)

CERINTE

Gandire creativa si critica
Orientare catre client si rezultat, persoana capabila sa transforme nevoile
clientilor in solutii aplicabile si eficace.
Persoana ordonata, energica si responsabila.
Bun negociator
Capabil sa lucreze cu dead-line-uri; isi gestioneaza corect prioritatile;
Abilitati deosebite de comunicare si prezentare.
Persoana sociabila, deschisa, flexibila si proactiva
Cunoasterea unor notiuni financiar-contabile de baza;

Experienta profesionala
Cunostinte legate de piata produselor Holdmann; www.holdmann.ro
experienta min 5 ani in vanzari B2B in domeniul instalatiilor sanitare, amenajari interioare.

Educatie:
Absolvent de studii superioare (preferabil in Arhitectura, Design interior, Constructii
sau Instalatii);
Limbi straine: Limba engleza nivel mediu/avansat

Competente tehnice:
Microsoft office (Excel, PowerPoint); cunostinte tehnice sanitare – electrice.

Alte aspecte:
permis de conducere auto, categoria B.
disponibilitate pentru program de lucru flexibil;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet salarial atractiv ce contine un sistem de bonusare "achieved vs planned";
- training-uri de produs/ tehnici de negociere si vanzari;
- posibilitatea avansarii in cadrul organigramei firmei;
- mediu de lucru dinamic si antrenant.

HOLDMANN, in cei 20 ani de activitate in Romania, s-a afirmat mai intai ca pionier si mai apoi ca principal furnizor de echipamente sanitare si de igiena de calitate, fiind alegerea numarul 1 in cazul marilor proiecte comerciale, sportive, industrial, hoteliere sau de birouri.
Valorile la care tinem si ne definesc sunt respectul pentru Clienti, Calitatea, Promptitudinea, Consecventa, Spiritul si munca de Echipa.
Te invitam la o cafea pentru a identifica impreuna perspectiva unei colaborari pe termen lung. www.holdmann.ro