Sales Executive - Reprezentant Vanzari

TRITON FOODS ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea vanzarilor.
Promovarea produselor, mentinerea contactului cu clientii existenti, atragerea de noi clienti si contracte, intocmirea de oferte.
Initierea,mentinerea si dezvoltarea continua a relatiilor cu clientii;
Incheierea contractelor cu clienti - urmarirea derularii acestora.
Ofertare, vizite la clienti, participare la negocieri.
Elaborarea programului de vanzari - realizarea targetului stabilit.
Mentinerea unei relatii permanente cu clientii existenti si cu cei potentiali, acordandu-le asistenta pe tot parcursul colaborarii.
Cunoasterea pietei si optimizarea permanenta a strategiilor de vanzare.
Prospectarea pietei, identificarea si dezvoltarea de noi oportunitati de afaceri .
Furnizarea de rapoarte clare şi concise către superiori la termenele stabilite legate de activitatea desfăşurată.
Respectarea programului de lucru .

CERINTE

Experienta in vanzari in domeniul: produse alimentare/congelate (peste,fructe de mare,carne, distributie produse alimentare) – cerinta obligatorie
Spirit analitic si abilitati foarte bune de comunicare - Bun negociator - Sociabil
Ordonat - Prezentabil si cu spirit de echipa
Cunostinte PC (MS Office )
Studii superioare finalizate
Permis de conducere categ. B.
Limba engleza- nivel mediu /avansat.
Persoana cu adaptabilitate, flexibilitate si rezistenta la stres, cu atitudine proactiva si constructiva
Persoana cu potential de dezvoltare si abilitati manageriale

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial negociat în urma interviului,
Bonusuri in functie de performanta,
Mediu de lucru profesionist,
Dezvoltarea carierei.

Triton Foods Romania SRL face parte din grupul Triton Group, o companie multinationala specializata in comertul cu produse congelate din peste, fructe de mare , carne si produse alimentare.