”Ristorante Italiano Cantina Verde” caută un nou coleg, colegă, pentru postul de ospătar.

Cantina Verde SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizează serviciile de servire, respectând tehnologia profesională;
- prezintă meniurile și ia comanda de la client;
- oferă clienților un tratament întotdeauna curtenitor, îndatoritor, serviabil;
- participă la aranjarea salonului (mise-en-place);
- utilizează documentele de evidență operativă specifice (note de comandă, bonuri, facturi) și sistemul de operare computerizat.

CERINTE

- cunoaște preparatele din bucătăria italiană (criteriu obligatoriu);
- cunoștințe bune de limbă italiană - minim nivel conversațional (criteriu obligatoriu);
- orientare către client și către calitatea serviciului prestat;
- minim studii medii, superioare reprezintă un plus;
- abilități organizatorice și de comunicare;
- atitudine pozitivă orientată față de clienți și colegi; amabil și politicos;
- rezistență la stres și disponibilitatea de a lucra în ture;
- seriozitate, onestitate, punctualitate;
- igienă personală impecabilă.

BENEFICII OFERITE

- ofertă financiară atractivă/ motivantă;
- bonus de performanță;
- seriozitate și profesionalism;
- mediu de lucru modern, competitiv;
- Contract de muncă pe perioadă nedeterminată.

”Ristoarante Italiano Cantina Verde” este un local autentic italian, ce respectă şi păstrează cu stricteţe tradiţia şi reţetele italieneşti.

Inaugurat în anul 2008, Ristoarante Italiano Cantina Verde a reuşit să se impună pe piaţa locală de specialitate ca având una dintre cele mai apreciate bucătării italieneşti din Bucureşti, iar acest fapt se datorează în principal felului atent în care sunt selecţionate toate ingredientele care stau la baza preparării reţetelor, nimic nefiind lăsat la voia întâmplării.

Amplasat în sectorul 3 – Titan, str. Postăvarul nr. 86-90, restaurantul nostru dispune de o grădină superbă, o oază de natură între zidurile oraşului, cu o capacitate de peste 100 de locuri. În interior am amenajat, de asemenea, un local cochet, pregătit să găzduiască 50 de persoane, cu spaţii destinate atât fumătorilor, cât şi nefumătorilor.

La capitolul distincţii, Cantina Verde se laudă cu premii ca: Ospitalità Italiana Ristoranti Italiani nel Mondo 2011, 2012, 2013, 2014 şi 2015; Accademia Italiana della Cucina 2012; Tripadvisor - Certificate of Excellence 2014 şi 2015.