RETAIL AREA SALES MANAGER- DOMENIUL FARMA

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

 coordoneaza echipa de reprezentanti comerciali din subordine (5) pentru implementarea planurilor strategice ale companiei pe segmentul retail
 dezvolta si implementeaza tactica/ strategia pentru zona alocata astfel incat sa realizeze obiectivele setate
 analizeaza datele de piata, informatiile, tendintele si oportunitatile de dezvoltare pentru segmentul de business si zona allocate
 reprezinta compania in relatia cu clientii cheie ai acesteia
 cerceteaza conditiile pietei si baza de clienti pentru a identifica tacticile de vanzari corespunzatoare
 merge in vizite duble cu membrii echipei din subordine
 revizuieste periodic performanta echipei din subordine si propune directii de actiune
 periodic raporteaza managementului cu privire la rezultatele obtinute, progresul inregistrat si directii posibile de dezvoltare
ZONA ALOCATA: Bucuresti, Dambovita, Ialomita, Calarasi, Arges, Giurgiu,Teleorman,Buzau

CERINTE

 Experienta anterioara pe o poziti similara- domeniul FARMA
abilitati de comunicare, prezentare, negociere;
 abilitati de planificare, organizare si control al tuturor activitătilor profesionale desfasurate
 abilitati de coordonare directa a persoanelor aflate în subordinea sa
 abilitati de management al conflictului
capacitate de analiza și sinteza
abilitati de a lucra sub presiune, cu sarcini si termene limita stranse;
capacitate interpretare date financiare
cunostine limba Engleza- nivel mediu/ avansat
permis categoria B

BENEFICII OFERITE

Salariu net 4000 RON
Bonus trimesrial
Autoturism de serviciu & telefon mobil
Asigurare de viata si de accident
Abonament servicii medicale
Training-uri de specialitate

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!