BUCATAR, OSPATAR, PERSONAL CURATENIE - RESTAURANT / TERASA

URAEF HOUSE

Job expirat

RESPONSABILITATI

OSPATAR
• Preluarea comenzilor de mâncare şi băutură într-o manieră eficientă şi profesionistă;
• Efectuează mise-en place-ul;
• Acordarea atenţiei cuvenite şi asigurarea unor servicii ireproşabile clienţilor;
• Oferă în orice situaţie informaţii competente cu privire la felurile de mâncare, tacâmuri şi băuturi ;
• Efectuează debarasarea ;
• Servirea exemplară a clienţilor, cu respectarea regulilor igienico - sanitare;
• Incaseaza nota de plata.

BUCATAR
pregateste preparatele culinare, respectand retetarul unitatii si normele legale in vigoare;
- prepararea produselor culinare specifice bunatariei calde si reci, a salatelor;
- promovează arta culinara si aduce imbunatatiri retetelor;
- respectarea standardelor calitative ale gastronomiei la nivel national si international;
- respectă si aplica normele DSV in spatiul de productie;
- respecta standardele de depozitare a alimentelor in conformitate cu normele de igiena;

CERINTE

• Studii liceale, şcoală profesională în domeniu sau curs de calificare
• Sa manifeste seriozitate, amabilitate, promptitudine si corectitudine in relatiile cu clientii
• Spirit de observatie, atentie la detalii, flexibilitate
• Rapiditate in realizarea sarcinilor

DESCRIEREA FIRMEI

RESTAURANT / TERASA