Responsabil Transporturi RUTIERE

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planificarea si coordonarea procesului international/national a transportului si a distributiei, eficient din punct de vedere a costului si logisticii;
- organizarea de: - rute si orare, precum si confirmarea detaliilor cu transportatorii;
- monitorizarea / optimizarea procesului si dezvoltarea solutiilor pentru efectuarea de expedieri eficiente;
- consilierea clientilor cu privire la aranjamentele care au fost prestabilite;
- organizarea de orice taxe, impozite; acte vamale daca legislatia impune;
- aranjare prin calcul greutate, volum si costuri de bunuri care urmeaza sa fie mutate;
- operatiuni in sistem informatic;

CERINTE

- experienta in organizare transport, dispecerat Casa exepeditii
- Cunostinte bune de limba franceza- obligatoriu si o alta limba de circulatie internationala – engleza, germana, rusaetc.
- Permis de conducere cat.B- obligatoriu , avantaj C+E
- Certificat "persoana desemnata sa conduca activitatea de Rutier de transport"- eliberat de Min.Transporturilor;

Aptitudini necesare ocuparii postului:
- operativitate in calculatii si cifre;
- bun organizator;
- adaptabilitatea de a lucra cu oameni din diverse domenii si nivele;
- respectarea termenelor, sarcinilor si obiectivelor in termenul prestabilit;

BENEFICII OFERITE

- Salarizare atractiva + bonuri de masa
- Telefon + laptop de serviciu
- Concediu si alte beneficii legale care rezulta din raporturile de munca;

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!