Responsabil Tehnic - Ofertare

EBC

Job expirat

RESPONSABILITATI

EBC HR Solutions este in cautarea unui Responsabil Tehnic – Ofertare pentru unul din clientii sai, o companie prezenta in Bucuresti de peste 12 ani, ce are ca domeniu de activitate ingineria si consultanta tehnica.

Responsabilități
Analizeaza Cererile de oferta Clienti, identifica Furnizori, intocmeste CO Furnizori
Analizeaza Oferte de la Furnizori, recomanda si avizeaza Ofertele catre Clienti
Urmareste pe SEAP licitatiile publice / Caiete de sarcini / atentioneaza Oportunitati Proiecte
Discuta cu beneficiarii / furnizorii in vederea clarificarii tuturor aspectelor tehnice
Intocmeste / verifica solicitari de clarificare / documentatii de licitatie, tehnice si de eligibilitate
Intocmeste oferta finala tehnica si financiara impreuna cu Contabilitatea
Ofera suport / informatii tehnice pentru completarea Site-ului sau pentru celelalte departamente
Colaboreaza cu Tehnicul pentru intocmirea corecta a Cererilor de oferta
Propune metode de imbunatatire a activitatii societatii
Intocmeste documentatii de autorizare produse la beneficiari (Electrica, Enel)
Intocmeste prezentari tehnice de produse
Intocmeste prototipuri oferte pentru LEA MT, PTA, PTAB.

CERINTE

Studii superioare in domeniul electric
Experienta de lucru cu firme din domeniul furnizarii de energie – reprezinta avantaj
Limba Engleza & Italiana nivel mediu
Cunostinte operare Word, Excel, Adobe
Permis de conducere categoria B
Capacitate de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini simultan
Capacitate de a evalua si de a lua decizii, initiativa si responsabilitate
Abilitati de orientare, comunicare si negociere

BENEFICII OFERITE

Salariu fix;
Mediu de lucru placut;

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.