Responsabil sanatate si securitate in munca

Medicover

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea instruirii personalului tehnico-administrativ in probleme de securitate si sanatate in munca, prevenirea si stingerea incendiilor prin instructaj introductiv-general;
Cercetarea, inregistrarea, declararea si mentinerea evidentei accidentelor de munca si a bolilor profesionale, a accidentelor tehnice si avariilor;
Elaborarea de instructiuni de securitate a muncii pentru aparatura si dispozitivele medicale utilizate de catre angajati in punctele de lucru;
Elaborarea listei cu dotarea echipamentelor de protectie si de lucru a salariatilor;
Intocmirea planului de interventie in vederea prevenirii si stingerii incendiilor pentru toate punctele de lucru;
Asigura aplicarea masurilor necesare pentru prevenirea accidentelor de munca si a imbolnavirilor profesionale;
Organizeaza si participa la verificarea cunostintelor de securitate si sanatate in munca si situatii de urgenta;
Participa impreuna cu membrii comisiei de cercetare a accidentelor de munca in unitate la stabilirea cauzelor si masurilor ce se impun;
Intocmeste programul anual de masuri si cheltuieli pentru probleme de securitate si sanatate in munca, urmareste si raspunde de realizarea masurilor prevazute;
Raporteaza trimestrial situatia accidentelor de munca si a imbolnavirilor profesionale;
Alte activitati de securitate si sanatate in munca cerute de legislatia in vigoare sau conform necesitatilor aparute.

CERINTE

Experienta anterioara pe o pozitie similara - minim 1 an;
Atestat de Inspector sanatate si securitate in munca;
Cunostinte medii de utilizare a pachetul MS Office (Word, Excel);
Studii medii finalizate;
Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala;
Atentie la detalii;
Bune abilitati de organizare si planificare.

Grupul Medicover este de peste 19 ani liderul serviciilor medicale private in Europa Centrala si de Est. 4 milioane de oameni si 6,000 de companii beneficiaza de serviciile a 90 de clinici, 4 spitale si 64 laboratoare din 10 tari: Romania, Polonia, Turcia, Ungaria, Germania, Ucraina, Belarus, Bulgaria, Georgia si Republica Moldova. Grupul Medicover, unul dintre cei mai mari angajatori din sectorul medical privat, are peste 9,000 de angajati, ce realizeaza anual 3 milioane de consultatii si 70 milioane de analize. Medicover Romania ofera servicii medicale la standarde europene in Spitalul Medicover din Bucuresti si in cele 12 clinici proprii din Bucuresti, Cluj, Constanta, Iasi, Timisoara, Ploiesti, Brasov, prin centrele de excelenta si prin reteaua de furnizori externi din toata tara.