Responsabil PR & Info Desk

Moty Dance

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUTII:

Info Desk:

• Mentinerea evidentei contabile a veniturilor si a incasarilor pe receptie, actualizarea si verificarea constanta a situatiilor si a rapoartelor financiar-contabile
• Inregistrarea facturilor emise si intrate in firma, inventar achizitii si plati interne ( ex: consumabile)
• Verificarea si stabilirea necesarul pentru echipamentele/consumabilele firmei
• Efectuarea de operatii specifice pentru intampinarea clientilor, informarea clientilor, asigurarea efectuarii platilor de catre clienti, rezolvarea reclamatiilor
• Promovarea evenimentelor scolii de dans pe baza planului de promovare stabilit cu echipa de conducere
• Indeplinirea functiei de punte de legatura cu mass-media, comunitatea de dansatori, parinti, parteneri, colaboratori etc.

Asistent PR
• Redactarea comunicatelor de stiri atat pentru presa scrisa, cat si audiovizual
• Reportaje narative destinate publicarii, articole pentru site si articole pentru publicatii comerciale, compunerea textelor si a design-ului pentru newsletter
• Corespondenta zilnica
• Realizarea de analize si de rapoarte asupra evolutiei departamentului de relatii publice - a campaniilor implementate, a comunicarii externe - evolutia imaginii companiei pe piata, cat si comunicarea interna - evolutia imaginii in interiorul companiei
• Compunerea de texte pentru discursuri, brosuri, afise, pliante, prezentari de tip slide-show
• Redactarea, modificarea si publicarea programului si a evenimentelor
• Mentinerea legaturii cu Mass-Media
• Intocmirea de baze de date
• Colaborarea cu principalii factori decizionali pentru conceperea strategiilor de PR si Marketing
• Pregatirea si gestionarea evenimentelor din cadrul companiei: workshop-uri, conferinte de presa, actiuni de team building, cantonamente, traininguri, spectacole, aniversari, concursuri, acordari de premii etc.
• Crearea de materiale promotionale apeland la colaboratori si la propriile cunostinte in tehnica multimedia: materiale tipografice, fotografice, afise, montaje audio-video

CERINTE

Comportament la locul de munca / Cerinte:

• Zambet
• Calitatea de a te purta frumos cu oamenii, rabdare in comunicarea cu oamenii si in transmiterea de informatii, rezistenta la stres, limbaj adecvat locului de munca
• Imbunatatirea permanenta a pregatirii profesionale si de specialitate
• Adoptarea permanenta a unui comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei
• Implicarea in vederea solutionarii situatiilor de criza
• Seriozitate/responsabilitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva
• Capacitatea de organizare a locului de munca
• Participare activa la rezolvarea sarcinilor echipei
• Incredere in sine, gandire laterala, atentie, ascultare activa, concentrare
• Punctualitate
• Respectarea termenelor limita
• Cunostinte bune de utilizare PC (Microsoft Office, Mailchimp, Photoshop, Program Editare Video, Youtube, Retele de Socializare)
• Cunostinte in stiintele comunicarii – PR & Marketing