RESPONSABIL INVESTITII

AUCHAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica si contabilizeaza facturile de investitii conform contractelor si/sau bonurilor de comanda si provizioanelor;
- Inregistreaza investitiile in modului FA Oracle pe proiecte si tipuri de miscari;
- Asigura contabilizarea si verificarea amortizari contabile, IFRS si fiscale;
- Realizeaza Registrul Bunurilor de Capital;
- Supervizeaza confirmarea si reconcilierea soldurilor furnizorilor de imobilizari;
- Gestioneaza activitatea de inventariere a mijoacelor fixe;
- Gestioneaza rapoartele specifice de monitorizare a investitiilor: registrul mijoacelor fixe, reconcilieri periodice
registru vs contabilitate, raport de evidenta a investiitilor
Buget vs. actual;
- Tine evidenta Scrisorilor de Garantie Bancara si alte garantii contractuale.

CERINTE

Studii superioare economice finalizate;
Experienta 1-3 ani;
Bune cunostinte operare calculator (Microsoft Office EXCEL)+ programe de contabilitate;
Deschis, comunicativ, spirit de echipa.
Cunoasterea limbii engleze sau franceze la un nivel avansat constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Prime periodice în functie de rezultate.
Stagii de formare adaptate postului.
Dezvoltare profesională într-o companie multinatională.
Prietenie, dinamism... tot ceea ce înseamnă Auchan!

Auchan este unul din lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in 12 tari pe 3 continente si reunind mai mult de 210.000 de colaboratori. In cei peste 50 de ani de existenta, Auchan s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa Auchan Romania, daca vrei sa lucrezi intr-un mediu civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.