Responsabil Evenimente

Basilicum Food

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde integral de logistica si organizarea evenimentelor, parcurgand totii pasi necesari finalizarii lor in cele mai bune conditii.
- participa si verifica modul in care este aranjata locatia evenimentului si raspunde de mise-en-place
- propune clientilor meniurile si conceptele pentru diferite evenimente si activitati speciale
- pregateste si mentine in buna ordine toata documentatia interna a unui eveniment, de la contractare, bugete pana la evaluarea post-eveniment.
- mentine in ordine desavarsita toate resursele necesare unui eveniment, astfel incat sa poata onora solicitarile de evenimente in regim de urgenta
- cauta si propune new business ori de cate ori timpul permite

In afara acestora, persoana pe care o dorim trebuie sa fie sociabila, inteligenta, creativa, apta sa exprime idei si concepte, capabila sa-si asume responsabilitati, sa respecte termenele limita si sa aiba foarte bune abilitati de comunicare. Simtul estetic este un plus.

CERINTE

Experienta obligatorie in organizarea de evenimente !
Atentie, acest criteriu este eliminatoriu.

Carnet de conducere cat B, min. 2 ani vechime
Limba engleza, nivel mediu obligatoriu
Pachetul Office, obligatoriu
Program flexibil ! Evenimentele au uneori loc in weekend.

BENEFICII OFERITE

Bonus % din new business - contracte proprii.

DESCRIEREA FIRMEI

Basilicum Food -
Food Revolution.
Catering si evenimente private pentru clienti corporate atent selectati.
Avem concepte bune, avem idei, avem umor.