Responsabil Asigurarea Calitatii

GRUPPO RAGAINI ROMANIA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-are responsabilitatea implementarii Sistemului de Management al Calitatii, a controlului aplicarii, analizei evaluarii eficacitatii si actualizarii acestuia;
-controleaza aplicarea in activitatea de aprovizionare cu materie prima a prevederilor documentelor SMC adoptate de societate;
-are responsabilitatea urmaririi aplicarii prevederilor documentelor SMC in activitatile de executie si de control al calitatii produselor finite si semifinite;
-are responsabilitatea analizarii periodice a stadiului si a evaluarii implementarii si eficacitatii SMC in cadrul societatii;
-colaboreaza cu compartimentui Resurse Umane in vederea asigurarii pregatirii si instruirii personalului societatii;
-coordoneaza si asigura tinerea sub control la nivelul societatii a activitatii de control documente si a inregistrarilor calitatii conform procedurilor de sistem aferente;
-coordoneaza si controleaza activitatea de depistare, consemnare, raportare si de urmarire a rezolvarii deficientelor care constituie abateri de la prevederile SMC;
-tine evidenta reglementarilor aplicabile in activitatea de AQ desfasurata in cadrul organizatiei si asigura insusirea si respectarea prevederilor acestora ;
-asigura, in colaborare cu celelalte compartimente implicate, actiuni pentru colectarea si centralizarea datelor in vederea analizelor si a imbunatatirii continue, conforni procedurii aferente ;
-intocmeste la termenele stabilite, informarile, rapoartele si situatiile cerute de conducerea societatii in legatura cu activitatea de AQ

CERINTE

- studii superioare
- cunostinte managementul calitatii ISO 9001/2001
- abilitati de comunicare si de organizare
- capacitate de analiza si sinteza
- operare PC
- experienta minim 5 ani in domeniul productie de linie

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa

Noua unitate de productie GRUPPO RAGAINI ROMANIA din Bucuresti este parte integranta a GRUPULUI RAGAINI, leader mondial in productia de radiatoare din aluminiu presofus.
Din GRUPUL RAGAINI fac parte si societatile FORM, LOMET, HOX, ADHOC, RAGALL, MECTHERM si DECORAL, care sunt situate de peste 30 ani in virful mondial al sectorului cu o productie care depaseste in acest moment 20.000.000 de unitati de radiatoare anual.

Creata in special pentru aria balcano-rusa, unde pe piata se remarca o apreciere crescatoare a caloriferelor din aluminiu presofus, atat pentru calitatile tehnice cat si pentru design, GRUPPO RAGAINI ROMANIA, dintre marii producatori de radiatoare din aluminiu, este prima si unica realitate productiva prezenta in Europa de Est.
Fabrica ocupa o arie de cca 25.000 mp, si a fost complet restructurata si dotata cu tehnologiile cele mai moderne si avansate existente pe piata la ora actuala.