RESPONSABIL ACHIZITII MATERIALE DE CONSTRUCTII

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizarea si implementarea planului de achizitii pregatit impreuna cu project managerul si cu seful de santier
• Coordonarea sistemului de comenzi, centralizarea achizitiilor, selectarea ofertelor, evaluarea diverselor canale de aprovizionare in functie de calitate, servicii si costuri
• Receptionarea materialelor de constructii, respectiv instalatii de la furnizori si gestionarea acestora si a documentatiei (comenzi scrise, avize de expeditie, certificate de calitate, etc)
• Asigurarea gestiunii si logisticii materialelor si echipamentelor
• Respectarea timpului si bugetelelor stabilite conform planului de achizitie
• Dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu furnizorii de materiale de constructii, respectiv instalatii.

CERINTE

• Studii superioare in domeniul constructiilor, respectiv al instalatiilor; (sau studii medii dar compensate de o experienta valoroasa)
• Experienta anterioara pe un post similar in cel putin o companie de profil, ca responsabil achizitii
• Cunoasterea foarte buna din punct de vedere tehnic a materialelor si echipamentelor de constructii, respectiv instalatii utilizate, precum si capacitatea de a sintetiza informatia si de a o prezenta catre management
• Cunoasterea furnizorilor de materiale de constructii, respectiv instalatii
• Cunostinte de operare PC (MS Office)
• Abilitati de comunicare si negociere cu furnizorii; abilitati de organizare si prioritizare
• Cunoasterea modalitatilor de evaluare a furnizorilor, clasificare, urmarire
• O buna intelegere a raportului pret-calitate pentru materiale
• Orientare catre client si catre cautarea de solutii.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/