RESPONSABIL ACHIZITII

GLASSPRO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Colaboreaza cu departamentele interne (ofertare, contabilitate, tehnic etc) si furnizorii pentru determinarea corecta a specificatiilor bunurilor si serviciilor care vor fi achizitionate.
Stabileste şi dezvolta relatiile cu furnizorii
Cere oferte de pret, analizeaza si propune solutii de achizitii
Intretine baza de date si dezvolta sistemul de evidenta al furnizorilor
Elaboreaza şi lanseaza comenzi catre furnizori
Urmareste procesul de livrare si evalueaza furnizorii
Masoara si monitorizeaza evolutia stocului de produse
Urmareste modificarea preturilor produselor din portofoliu raportata la calitatea acestora
Prospecteaza piata si realizeaza comparatii de pret si produse intre furnizorii din portofoliu si cei potentiali
Deplasari la colaboratori pentru achizitionarea materialelor (10% din program-cu autoturismul societatii)
Realizare devize, cautare furnizori si preturi pentru materiale
Pregatirea materialelor necesare lucrarilor zilnice
Gestionarea consumabilelor
Gestionarea truselor de scule
Optimizarea costurilor pentru materialele si sculele folosite
Intretinerea unei bune colaborari cu echipa tehnica si de vanzari

CERINTE

Abilitati de negociere, planificare si analiza
Cunostinte operare PC
Permis de conducere categoria B – avantaj
Persoana dinamica, analitica, atenta la detalii, cu spirit comunicativ si abilitati organizatorice

BENEFICII OFERITE

Salariu in functie de experienta cu posibilitatea de majorare
Transport metrou TITAN - sediu
Telefon serviciu

Suntem o companie tanara si dinamica ce activeaza intr-un domeniu curat, frumos si luminos: sticla. Realizam diferite sisteme din sticla atat pentru persoane fizice, cat si cu societati.

Vino sa te alaturi echipei GlassPro!