Responsabil achizitii

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigură interfaţa dintre entităţile BRD şi furnizori (o buna cunoastere a pietei furnizorilor, obtinerea celor mai bune conditii in scopul optimizarii cheltuielilor externe; negocierea de tarife si contracte, etc.)

- Asigură impreuna cu Sefii de proiect sau Sefii de servicii punerea în practică în cadrul entităţilor operaţionale a condiţiilor negociate;

- Realizeaza negocieri in vederea obtinerii de economii;

- Sprijină entităţile operaţionale in efectuarea achiziţiilor ce le sunt necesare;

- Exploatează oportunităţile rezultate din evolutia pieţei furnizorilor, din progresele tehnologice intervenite, cu impact in stabilirea strategiei de achiziţii şi a politicii de consum;

- Urmăreşte calitatea produselor şi serviciilor achiziţionate

- Întocmeşte raport cu privire la achiziţiile realizate si negocierilor derulate

CERINTE

Experienţă profesională:

- Studii superioare in domeniul economic

- Experienta profesionala min 1 an

- Cunostinte Word, Excel, Powerpoint; Aplicatii software

- Cunostinte de marketing - avantaj

- Limba engleza sau franceza – foarte bine

Profilul candidatului:

- Orientare spre rezultate;

- Orientare spre client;

- Cooperare;

- Calitatea muncii, eficacitate.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a incepe o cariera in domeniul bancar

Tip de contract: Contract pe perioada determinata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.