Researcher/Analist

INNOVATIVE AGRICULTURAL SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania Innovative Agricultural Services, implicată in dezvoltarea unor aplicatii informatice cu profil zootehnic, cauta o persoana pentru jobul de Researcher/Analist.
Atributiile jobului
- Sa caute informatii pe o anumita tema (zootehnica) in literatura de specialitate (online)
- Sa intocmeasca rapoarte scrise cu trimiteri la informatiile gasite si sa formuleze concluzii succinte pe marginea subiectului, pentru alti membri ai echipei
- Sa studieze manualul softurilor create de companie si sa le testeze pentru a se familiariza cu acestea.
- Sa formuleze propuneri de imbunatatire a unor module din soft, sau dezvoltarea unor module noi, pe o anumita tema data, in raport cu teoria si practica din alte tari sau alte softuri.
Programul de lucru este de aprox 7, 5 ore pe zi. Munca se va desfasura la domiciulul angajatului, care trebuie sa detina un calculator si conexiune la Internet, colaborarea cu membrii companiei realizandu-se zilnic online via skype sau prin telefon.

CERINTE

Cerinte minime profesionale :
- obligatoriu: studii in domeniul zootehnic
- Sa fie familiarizat cu teoriile fundamentale si metodele de abordare stiintifica din domeniul zootehnic
- Stapanirea unor informatii de baza privind productia si reproductia animalelor de ferma. Experienta practica in domeniu si cunoasterea nevoilor fermierilor constituie un avantaj.
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel acceptabil, pentru intelegerea si interpretarea materialelor din limba engleza.
- Cunostinte minime pentru intocmirea de rapoarte de cercetare sau activitate
- Cunostinte bune de utilizare a aplicatiilor Word si Excel, pentru redactarea materialelor solicitate.
- Cunostinte sau preocupari legate de utilizarea sistemelor informatice sau organizarea si sistematizarea datelor
Cerinte minime personale:
- Capacitatea de a lucra in echipa
- Fire curioasa, cu simt critic si cu abilitatea innascuta de a clasifica, a analiza, ordona informatii

Salariul se va negocia in funcție de aptitudinile candidatului.

firma specializata in crearea de programe IT in domeniul agricol