Reprezentat vanzari in showroom/pe teren

Gelu Trading Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reprezentantul de vânzări este responsabil pentru câştigarea de noi clienţi, dezvoltarea şi menţinerea clienţilor profitabili din zona alocată în vederea dezvoltării companiei.

CERINTE

- Oferirea de solutii optime clientilor in showroom/pe teren
- Se ocupa cu vanzarea de feroneriei si accesoriilor, furnizeaza informatii de specialitate asupra caracteristicilor şi functionarii acestora, face demonstratii privind modul de utilizare.
- Intocmirea si prezentarea ofertelor de pret
- Contactarea potentialilor clienti identificati prin diferite metode si realizeaza actiuni periodice de fidelizare pentru clientii deja existenti
- Gestionarea pe termen lung a relatiei cu clientul: negociere conditii comerciale, lansare comenzi, informare cu privire la livrari, rezolvarea eventualelor probleme ce pot aparea in fluxul logistic, urmarirea incasarilor.
- Completarea corecta si completa a bazei de date cu informatiile privind clientii
- Urmarirea periodica a nivelului de satisfactie al clientilor
- Îndeplinirea lunara target-ul alocat de volum, cifră de vânzări si margine
- Intocmirea de rapoarte cu privire la activitatea desfasurata

BENEFICII OFERITE

- loc de munca full time;
- program de instruire la locul de munca;
- pachet salarial motivant;
- bonuri de masa

Comerciant accesorii si feronerie mobila, suprafete decorative cu o vechime de peste 20 ani de activitate
Promoveaza un mix de produse de calitate ridicata si design european.
Distribuitor autorizat Blum,Hettich,Egger.