REPREZENTANT ZONAL VÂNZĂRI | Locaţie: Bucureşti

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie românească competitivă, parte a grupului Elsaco. Aceasta este specializată în vânzări, având colaborator principal Rockwell Automation.

Responsabilităţile poziţiei:

Administrează şi dezvoltă portofoliul de clienţi şi furnizori;
Ofertează produsele din portofoliu către toţi clienţii din aria arondată;
Coordonează zona pe care o are în subordine ca pe un centru de profit;
Solicită informaţii de la clienţi în ceea ce priveşte obiectivul care este de interes (produse, locaţia obiectivului, persoane decidente, buget, soluţii tehnice, termene, proiectant, sursa fondurilor, valori);
Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţa a companiei;
Întocmeşte rapoarte privind piaţa, noile trenduri pe piaţă, potenţialii clienţi;
Propune planuri de acţiune în vederea creşterii vânzărilor şi a obţinerii de profit conform targetului în zona sa de responsabilitate;
Oferă servicii de asistenţă post-vânzare şi consultanţă tehnică de specialitate clienţilor existenţi şi celor potenţiali;
Stabileşte împreună cu clienţii modalităţile de plată şi de livrare;
Urmăreşte realizarea planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
Redactează rapoarte de activitate şi participă activ la şedinţele stabilite.

CERINTE

Absolvent studii superioare – avantaj profil tehnic;
Minimum 3 ani experienţă în vânzări tehnice;
Cunoaşterea la nivel avansat a limbii engleze;
Foarte bune abilităţi de comunicare şi gestionare a timpului;
Capacitate de a identifica probleme/soluţii.

BENEFICII OFERITE

Așteptăm CV-ul tău la adresa de e-mail: raluca.cioltea@leadupacademy.ro