REPREZENTANT ZONAL SUD - fabrica de ciment

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza piata potentialilor clienti din zona de responsabilitate, in vederea stabilirii prioritatilor si strategiei de abordare a acestora;
- Dezvolta portofoliul de clienti;
- Prezinta produsele companiei potentialilor clienti interesati;
- Realizeaza oferte tehnice si comerciale pentru potentialii clienti, in concordanta cu politica comerciala a companiei;
- Intretine relatia cu clientii in vederea inmanarii ofertelor si negocierii cu acestia in vederea incheierii de contracte comerciale;
- Raporteaza catre Directorul General situatiile privind prezentarile la clienti, ofertele realizate, negocierile incheiate cu semnarea de contracte;
- Identifica necesitatile pietei, comunica necesitatile pietei in cadrul compartimentelor companiei direct interesate;
- Urmareste relatiile comerciale cu clientii ;
- Analizeaza datele din piata si activitatea competitiei pe zona de activitate;
- Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit.

CERINTE

- Studii superioare (economice/tehnice);
- Cunostinte bune de limba engleza – scris, citit, vorbit;
- Experienta in vanzari din domeniul materialelor de constructii – min. 3 ani;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Abilitati de prezentare tehnico-comerciale;
- Ambitie si perseverenta in realizarea targetelor de vanzari;
- Permis de conducere categoria B - experienta minim 3 ani, fara evenimente rutiere majore;
- Cunoştinte operare PC (Windows, Microsoft Office: Word, Excel, Internet);
- Buna cunoaştere a mediului concurential de afaceri;
- Spirit de observatie, dinamism, gandire comerciala, eficienta, initiativa;
- Disponibilitate pentru deplasari frecvente.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 190 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti >> http://goo.gl/CIDu0
Ce oportunitati de cariera oferim >> http://goo.gl/scNUH
Contact >> http://goo.gl/ZyX6d