Reprezentant vanzari servicii B2B/ Key Account

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, in prezent una din cele mai importante case de expeditii din Romania, specializata in intermedierea de transport rutier intern si international de marfuri, angajeaza: Reprezentant vanzari B2B/ Key Account.

Descrierea postului:
- Permanenta prospectare a pietei in scopul identificarii potentialilor clienti si a trendurilor din planul socio- economic;
- Abordarea pietei reci- contactarea telefonica/ fata-in- fata a prospectilor, crearea si dezvoltarea relatiilor profesionale cu prospectii si clientii companiei;
- Realizeaza, prezinta si negociaza ofertele de servicii ale companiei cu prospectii si clientii companiei, in scopul incheierii contractelor de servicii de transport;
- Atingerea targetelor comerciale;
- Este in permanenta legatura cu coordonatorii de transport in scopul consultarii reciproce privind tendintele pietei de transport si ciclicitatea acesteia sau aspecte legate de prestarea serviciilor pentru clientii din portofoliu;
- Reprezinta compania in fata potentialilor clienti, le ofera acestora consultanta tehnica si comerciala privind serviciile companiei, sustine activ imaginea companiei;
- Solutioneaza amiabil eventualele problemele aparute cu clientii;
- Actualizeaza in timp real informatiile din CRM si realizeaza periodic rapoarte de vanzari.

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Minim 2-3 ani experienta in vanzare B2B/ vanzare de servicii;
- Obligatoriu: experienta in domeniul transporturilor/ logistica;
- Posesor permis auto, categorie B, cu experienta si fara incidente grave in traficul rutier;
- Abilitati de operare PC la nivel mediu avansat (Word, Excel, Power Point, Outlook; experienta de lucru in CRM constituie avantaj);
- Orientare catre client, flexibilitate si consecventa;
- Fire organizata si caracter analitic, cu atentie la detaliu si constiinta muncii;
- Ambitios si motivat de succes, carismatic, da dovada de tact si diplomatie;
- Excelente abilitati de comunicare, prezentare si negociere.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Comisioane si bonusuri de vanzari;
- Asigurare medicala privata;
- Programe de teambuilding anual;
- Diverse programe periodice de motivare si fidelizare a echipei;
- Conditii de lucru moderne si placute (sala de mese, terasa amenajate, loc de recreere);
- Instrumente de lucru optime pentru o buna desfasurare a activitatii profesionale: masina, telefon, laptop.

HR Solutio este solutia optima pentru problemele de resurse umane din organizatia dvs!

HR Solutio este un furnizor de servicii de resurse umane profesionale si profesioniste, de tipul:

- administrare de personal;

- recrutare si selectiei de personal/ executive search;

- sisteme de evaluare a performantelor angajatilor;

- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, consiliere;

- dezvoltare organizationala;

- consultanta HR.