Reprezentant Vanzari Regional

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati :
Achizitia de clienti noi in regiunea administrata (hunting).
Programarea si executarea testarii produselor ( detergenti speciali- profesionali pentru industria alimentara).
Retentia clientilor curenti si largirea gamei de produse vanduta catre acestia.
Atingerea targetelor valorice totale si pe grupe de produse.
Urmarirea disciplinei financiare a clinetilor.
Cercetarea si prospectarea pietei din regiunea administrata ( clienti si concurenta).
Intocmirea de rapoarte saptamanale despre piata din regiunea administrata.
Rezolvarea situatiilor specifice aparute in procesul de vanzare - livrare - incasare

CERINTE

Candidatul trebuie sa aiba experienta in vanzari, minim 3 ani in industria alimentara (catre clienti din industria procesarii carnii).
Experienta in vanzarea de materii prime sau produse tehnice reprezinta un mare avantaj.
Experienta in acoperirea regiunii pentru care aplica (1. Bucuresti-Muntenia; 2. Transilvania. 3. Moldova).
Capabil sa gestioneze atat clientii mari, cat si clientii mici intr-o regiune intinsa geografic.
Self-starter, capabil sa isi indeplineasca sarcinile fara supervizare permanenta..
Abilitati de vanzare peste medie.
Abilitate de relationare ridicata atat in in intalniri directe, cat si in contactarea clientilor (telefon, mail).

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv
- bonusuri lunare si anuale
- prima de Paste si Craciun
... fara a fi beneficii - uneltete necesare vanzarii : masina, telefon si laptop.