Reprezentant Vanzari Bucuresti

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Prezinta ofertele de produse tuturor clientilor/ potentialilor clienti din zona alocata;
Negociaza contracte de vanzare-cumparare cu clientii alocati in limita sa de competenta si se ocupa de semnarea lor conform regulilor interne;
Raspunde de largirea numarului de clienti, a gamei de produse, a valorii comenzilor;
Raspunde de atingerea targetului lunar/trimestrial de vanzari, a incasarilor aferente (urmarirea soldurilor, programarea la plata);
Asigura si raspunde de controlul permanent al incasarilor de la client cu implicarea sa activa in recuperarea datoriilor;
Gestioneaza perisabilitatile si actioneaza eficient pentru a le rezolva si preintampina;
Supravegheaza atent concurenta, fiind receptiv la orice modificare in evolutia pe piata;
Implementeaza planurile promotionale la nivel de client.

CERINTE

Cerinte:

Experienta de minim 2 an intr-o pozitie similara de Reprezentant Vanzari Mezeluri/Lactate;
Cunostinte utilizare MS Office (Excel cu precadere);
Excelente abilitati de comunicare si negociere;
Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Important producator din industria alimentara.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.