Reprezentant Vanzari – Magazin online materiale print

Maker International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea, prospectarea, informarea si consilierea clientilor actuali sau potentiali asupra produselor potrivite acestora (consultanta de specialitate).
- Pregatirea produselor pentru a fi ridicate de catre curier (ambalare, facturare, document transport - awb)

Interviul este bilateral. Astept cat mai multe intrebari – este in avantajul tuturor sa stim unde si alaturi de cine vrem sa lucram.

Despre companie: Art Maker luat nastere din dorinta indrazneata de a oferi produse de o calitate exceptionala la un pret bun. Momentan comercializeaza (in principal online – www.artmaker.ro) hartie fotografica si canvas, insa gama este extinsa treptat. Am reusit crearea unei game de produse de o calitate excelenta – colaborand cu fabrici ce produc pentru branduri de renume (Canon, HP, Kodak, Agfa, Hahnemuehle, etc). Clientii sunt incantati de calitatea produselor – feedback foarte pozitiv, numai review-uri de 5*, rata de revenire a acestora este extrem de mare, retururile sunt practic inexistente, iar clientii nemultumiti aproape ca nu exista. Preturile de asemenea sunt foarte bune atat pentru clienti, cat si din punct de vedere al profitului – colaborand direct cu fabricile, se elimina astfel toti intermediarii.
Cum imi voi petrece o mare parte din viata lucrand, doresc s-o fac alaturi de oameni competenti, cu o personalitate si caracter placut. Sunt constient si dispus sa ofer conditii/remuneratie peste medie, pe masura valorii oferite de catre viitorul coleg.

CERINTE

- Foarte bune abilitati de comunicare
- Disponibilitatea de a invata produsele din gama si din industrie. De a le testa continuu si de a se informa de aplicatiile acestora.
- Initiativa, interes, perceptivitate, profesionalism, energie, dorinta de a progresa, atitudine proactiva, orientare spre rezolvarea problemelor, capacitate de a relationa cu usurinta, orientare catre client si colegi, etc.
- Abilitatea de autoinformare / autoinvatare (Google ne este prieten bun).

Reprezinta plusuri:
- Experienta in vanzari / customer service / comunicare.
- Pasiune si/sau experienta in print, fotografie, print shop-uri, tipografii, echipamente de printare, etc
- Pasiunea pentru tehnologie, manipulare imagine & video, software, social media, etc.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salariu peste medie - compus din parte fixa + comisioane/bonusuri, pe masura valorii oferite de catre tine.
- Flexibilitate – zilele si ore libere se pot solicita oricand, cu o probabilitate f mare de acceptare.
- Posibilitatea de a face parte dintr-un grup restrans, foarte competent si productiv, unde ne concentram pe satisfactia clientiilor, rezultate, colegi si cresterea veniturilor fiecaruia dintre noi.
- Transparenta.
- Posibilitatea de avansare.