Reprezentant vanzari junior

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele Clientului nostru, binecunoscuta si solida companie de training de limbi straine, aflata in plina dezvoltare, cautam doua persoane dinamice, ambitioase, cu profil de invingator, pentru ocuparea celor doua posturi noi de Reprezentant Vanzari Junior.
Descrierea postului:
- administrarea si dezvoltarea relatiilor comerciale cu prospectii si clientii din portofoliu;
- prospectarea pietei si a tendintelor acesteia;
- identificarea prospectilor si abordarea acestora (cold-calling, networking, email);
- prezentarea si promovarea serviciilor companiei catre prospecti si clienti;
- preocupare constanta pentru promovarea imaginii companiei, in actiuni de Marketing si vanzari, directe si indirecte;
- atingerea constanta a targetelor de vanzari;
- elaborarea rapoartelor saptamanale de vanzari.

CERINTE

Iti plac vanzarile? Dar succesul? Si te recunosti in profilul de mai jos?
- experienta de minim 6 luni -1 an in vanzari sau customer support;
- bune abilitati de comunicare, verbala si in scris, directa si indirecta;
- bune abilitati de operare PC (MsOffice, internet);
- abilitati de inter-relaționare facila (empatic);
- tact, diplomatie, capacitate de convingere, abilitati de negociere;
- fire ambitioasa, orientata spre rezultat, perseverenta si rezistenta la frustrare;
- placerea pentru studiu (de a citi), analiza si autodezvoltare;
- permis auto, categorie B, fara incidente in traficul rutier- avantaj.

Atunci postul acesta este pentru tine!

BENEFICII OFERITE

Locul de munca: vila boema in zona Foisorului de Foc, sector 2, Bucuresti.

Climat de lucru: colectiv tanar, non- conformist, jovial.

Contract: full -time, nedeterminat.

HR Solutio este solutia optima pentru problemele de resurse umane din organizatia dvs!

HR Solutio este un furnizor de servicii de resurse umane profesionale si profesioniste, de tipul:

- administrare de personal;

- recrutare si selectiei de personal/ executive search;

- sisteme de evaluare a performantelor angajatilor;

- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, consiliere;

- dezvoltare organizationala;

- consultanta HR.