Reprezentant vanzari in domeniul IT

BSS-ONE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- implementarea strategiilor de vanzari si marketing specifice companiei .
- promovarea produselor, solutiilor si serviciilor aflate in portofoliul firmei .
- managementul conturilor alocate si cresterea volumului de vanzari/profit in aceste conturi;
- cresterea portofoliului de clienti;
- crearea si dezvoltarea de proiecte si solutii noi pentru clienti;
- aplicarea procedurilor interne referitoare la preluarea si confirmarea comenzilor, procesarea lor interna, solicitarea suportului, etc.

CERINTE

- experienta in vanzari de solutii IT;
- abilitati de comunicare, exprimare clara, concisa si coerenta;
- abilitati de finalizare a proiectelor;
- cunostinte solide despre piata IT;
- spirit de echipa;
- creativitate, initiativa, spontaneitate, capacitate de analiza si sinteza;
- capacitate de a lucra cu termene limita;
- orientare catre rezultate;
- studii superioare, preferabil in domeniul IT;
- cunostinte de limba engleza, nivel avansat;
- carnet de conducere, categoria B.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- pachet complex (salariu fix, comision din vanzari)
- telefon mobil;
- bonusuri si premii in functie de rezultate;

Established in 2010 BSS-ONE is a complete IT solutions company, providing software development and IT services to corporations worldwide.

We are 100% Romanian Company, specialized in developing native applications for mobile devices running iOS (iPhone, iPad or iPod touch) and Android.

Our people have more than 5 years experience in providing high quality software developing services and mobile applications for different markets: Italy,Switzerland, Russia, Ireland, USA.

The most important providers of VOIP telephony and software development for Call-Centers .

A team of experience SAP B1 Consultants, Developers and Project Managers