Reprezentant Vanzari Food&Feed

DIAMEDIX IMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale viitorului coleg:
- Prezentarea, promovarea şi vanzarea produselor în conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti; administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
- Introducerea si detalierea vizitelor si a subiectelor atinse in cadrul acestora in aplicatia companiei;
- Pregatirea documentelor necesare procesului de vanzare (oferte de pret, contracte);
- Asigura calitatea serviciilor pre- si post-vanzare in raport cu clientii companiei;
- Ori de cate ori este nevoie, realizeaza instructajul tehnic pentru personalul clientului, in momentul instalarii unui aparat nou;
- Creeaza si ofera prezentari de produse clientilor existenti si potentiali pe baza nevoilor identificate;
- Identifica oportunitati in piata pentru introducerea unor game de produse noi, largirea unei game si vine cu propuneri concrete pentru implementarea acestor planuri;
- Analizeaza si evalueaza pozitionarea produselor in piata in raport cu concurenta;
- Responsabil de recuperarea creantelor in raport cu clientii din portofoliu.

CERINTE

Candidatul ideal

Cerinte:
- Studii superioare (diploma de licenta) - Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara;
- Limba engleza – nivel avansat;
- Permis de conducere categoria B de min. 3 ani;
- Abilitati bune de prezentare, negociere si comunicare verbala şi scrisa;
- Initiativa, organizare, orientare catre solutii si rezultate, perseverenta;
- Orientare catre invatare si dezvoltare profesionala prin acumularea de noi informatii specifice domeniului de activitate
- Gandire independenta si simt practic, orientare spre rezultat.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
-Perspectiva unei cariere în cadrul unei companii renumite aflata in plina dezvoltare;
-Mediu de lucru profesionist si autentic;
-Un pachet salarial motivant;
-Participarea la seminariile de formare organizate in cadrul companiei.

Diamedix Impex este unul dintre cei mai importanti distribuitori autorizati al producatorilor Simenes, Hologic, Horiba, avand ca obiect de activitate distributia de reactivi, consumabile si echipamente destinate laboratorului clinic.Credem in profesionalism si integritate si vedem in fiecare client pe care il avem in portofoliu un partener de drum lung, alaturi de care suntem mereu cu cele mai performante servicii si produse de pe piata.Te regasesti in ceea ce suntem?
Atunci vino in echipa noastra!