Reprezentant Vanzari B2B - Relocare in Targu-Mures

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asista o companie producatoare de constructii metalice si parti componente ale structurilor metalice pentru pozitia de: B2B Sales Representative - Locatie: Targul Mures.

Responsabilitati:

Defineste profilul clientului pe un segment dat si analizeaza structura cererii din punct de vedere calitativ, tehnic si cantitativ;
Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti şi a creşterii cotei de piata a produselor din oferta companiei;
Dezvolta si administreaza portofoliul de clienti;
Initiaza dezvoltarea de gama pentru a o alinia la cerere;
Defineste si supune aprobarii oferta generala pentru fiecare segment de piata (gama, preturi, conditii comerciale, alte conditii);
Intocmeste oferte personalizate pentru clientii;
Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti;
Stabileşte şi participa la intalniri cu clientii;
Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor in colaborare cu Director Productie si Director Tehnic.

CERINTE

Experienta pe un post similar minim 2 ani;
Studii superioare finalizate in domeniul ingineriei (Constructii, Mecanica, Lemn);
Permis de conducere categoria B;
Disponibilitate pentru activitatea de teren;
Cunoasterea generala a pietei locale;
Experienta in utilizarea pachetului Microsoft Office;
Abilitati bune de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

Va invitam sa ne trasmiteti CV-ul dumneavoastra pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.