Reprezentant Vanzari B2B

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Promoveaza intregul portofoliu de produse al companiei
-Este responsabil de castigarea distributiei pentru noile produse listate, in teritoriul alocat, in perioada de timp stabilita
-Este responsabil de atingerea tintelor de vanzari/colectarea creditelor/clienti activi/obiectivelor agreate pentru teritoriul stabilit
-Efectueaza vanzarea produselor companiei in conditii de maxima siguranta, numai pe baza de fila CEC sau bilet la ordin emis de catre client, sau in baza unui instrument de plata garantie (fila CEC sau bilet le ordin avalizat in nume propriu)
-Este responsabil de vanzarea promotiilor/POSM catre clientii potriviti.
-Administreaza comenzile si urmareste livrarile lor catre clienti.
-Planificarea activitatii in functie de procedurile interne
-Intocmeste zilnic raportul de vanzari/activitate
-Fidelizarea clientilor si crearea propriului portofoliu

CERINTE

- Abilitati excelente de comunicare si negociere.
- Atitudine pozitiva, dorinta de a invata lucruri noi, curajos, perseverent, persuasiv;
- Punctualitate si abilitatea de a face mai multe activitati in acelasi timp;
- Abilitati de a folosi calculatorul (MS Office obligatoriu);
- Auto-motivat si cu spirit de echipa
- Experienta anterioara in vanzarile materialelor de constructii si obiectelor sanitare.
- Seriozitate si perseverenta in atingerea obiectictivelor propuse.
- Minim studii medii si aptitudini de operare PC
-Orientare catre rezultate si disponibilitate de munca pe teren;
-Punctualitate;
-Seriozitate;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix, caruia i se adauga comision si alte bonusuri.

Persons este o agentie integrata de resurse umane, infiintata la sfarsitul anului 2015 de catre o echipa de antreprenori cu experienta in mediul de business.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revitalizeze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane, atat cu angajatorul, cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement